KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11466047
*
nr 1146 6047
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
(1915-2002), Sverige
Tusch, 1964. 25x25
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2017
kl 20:18:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 18:09:50
1
400 kr
27/11 18:30:42
2
800 kr
27/11 19:34:16
1
1.000 kr
27/11 19:38:54
2
1.000 kr
27/11 19:38:54
1
1.000 kr (Budbetjänt)
27/11 19:39:31
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:07
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:35
*
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
Läs om budbetjänten
nr 1146 6047
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
(1915-2002), Sverige
Tusch, 1964. 25x25
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 18:09:50 | 1 | 400 kr |
27/11 18:30:42 | 2 | 800 kr |
27/11 19:34:16 | 1 | 1.000 kr |
27/11 19:38:54 | 2 | 1.000 kr |
27/11 19:38:54 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
27/11 19:39:31 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:07 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:35